بوم گردی کبیرکوه

داری مجوز از اداره کل میراث فرهنگی, صنایع دستی گردشگری استان ایلام

  • info[at]gavmishan.ir
  • 09182419408

 

تنگه تاریخی بهرام چوبین مربوط به دوره ساسانیان است و در شهرستان دره‌شهر، بخش مرکزی، روستای ارمو واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۹۷۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

 

آشنایی با تنگه :

داخل تنگه بهرام چوبین و همچنین محدوده پشت آن، محیط بسیار مناسب و بکری برای حضور متعدد حیوانات و پرندگان مختلف است. این تنگه در شهرستان دره شهر و در نزدیکی روستای ارمو و حدود 10 کیلومتری اقامتگاه بوم گردی کبیرکوه قرار دارد.طبیعت زیبای اطراف این تنگه و ورودی  تنگه و آب انباری های این تنگه در فصل بهار مناظر زیبایی را ایجاد نموده است.

از آثار مهم بجای مانده از آن دوران می توان به آب انباری های ورودی تنگه اشاره کرد که محل ذخیره آب آشامیدنی بوده اند. این آب انبار ها در محل چشمه پایین صخره قرار دارند که در فصل بهار با ریزش قرار آب از صخره های بالای انها منظره زیبایی را ایجاد نموده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به سایت اقامتگاه بوم گردی کبیرکوه خوش آمدید.

درباره اقامتگاه کبیرکوه

اقامتگاه بوم گردی کبیرکوه با مجوز اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی گردشگری استان ایلام در سال 1395 شروع به فعالیت نمود. این اقامتگاه در روستای زیبای گاومیشان از روستاهای شهرستان دره شهر در استان ایلام قرار دارد. فضای سنتی و روستایی این اقامتگاه بهمراه حیاط و باغچه در روستای زیبای گاومیشان مکان مناسبی جهت ثبت تجربه زندگی روستایی می باشد.

راه های تماس با اقامتگاه بوم گردی کبیرکوه

آدرس اقامتگاه : استان ایلام - شهرستان دره شهر - روستای گاومیشان - جنب منزل رضائی منش تلفن تماس : 09182419408

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Blue Red Oranges Green Purple Pink

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction